2MR: optimalizált szerelésre tervezve alacsony profilú lemezjátszókhoz
Az Ortofon 2MR speciálisan kialakított hangszedőházzal rendelkezik, amelyet olyan lemezjátszókhoz és karokhoz terveztek, mint például a Rega, amelyek alacsony alaktényezőjű hangszedőkre vonatkozó követelményeit teljesíti. Az alacsony hangszedőtest révén zökkenőmentesen illeszkedik, nincs szükség módosításokra vagy távtartókra a kar alá, így mindössze két csavarral gyorsan és egyszerűen felszerelhető.
A zeneszerző Ludwig van Beethoven 250 évvel ezelőtt született. Az Ortofon ezt kiváló lehetőségnek tekinti arra, hogy legújabb MM hangszedőjét 2M BLACK LVB 250 névvel lássa el, ezzel tisztelegve e kivételes zenész és zeneszerző előtt.
A hangszedő kizárólag a legjobbakat ötvözi! Nude Shibata gyémánt – amelyet a 2M Black modellben is alkalmaztak –, ezúttal azonban Boron tűtartóval párosítva. Az eredmény igazán rendkívüli hangzás! A Nude Shibata tű átlátszó és részletes hangvisszaadást nyújt a teljes frekvenciatartományban, míg a könnyű és merev tűtartó MC hangszedőkhöz méltó dinamikát és sebességet biztosít. Az újítások a belsőt sem kímélték... a rugózási rendszer optimális rugalmassági és csillapítási kölcsönhatásának elérése érdekében új gumikeveréket fejlesztettek ki. Az MWCNT alapú új keverék kedvező mechanikai tulajdonságokat kínál, amelyek jobb csillapítást biztosítanak és javítják a kazetta általános teljesítményét. Az MWCNT port gumi polimer mátrixban, nem pedig poros formában viszik fel, ami a gyártási folyamatot tisztábbá, környezetbarátabbá és energiatakarékosabbá teszi.
A 2M Black LVB 250 Nude Shibata gyémántot használ Boron tűtartóval – ez a kombináció a nagyra becsült MC Cadenza Black hangszedőből ismert!
✓ 3 mm-rel csökkentett házmagasság és összesített tömeg 6,0 g
| Kimeneti feszültség 1000 Hz-en, 5 cm/sec. | 5 mV |
| Csatornaegyensúly 1 kHz-en | 1 dB |
| Csatornaszeparáció 1 kHz-en | 27 dB |
| Csatornaszeparáció 15 kHz-en | 15 dB |
| Frekvenciatartomány -1 dB-nél | 20-20 000 + 2 / - 1 dB |
| Boron tűtartó | Boron |
| Követési képesség 315 Hz-en | 80 um |
| Rugalmasság | 22 um / mN |
| Tű | Nude Shibata |
| Tűhegy sugara | r/R 6/50 µm |
| Nyomóerő-tartomány | 1,5-1,7 g (15-17 mN) |
| Ajánlott nyomóerő | 1,6 g (16 mN) |
| Követési szög | 20 ° |
| Belső impedancia, DC ellenállás | 1,2 kOhm |
| Belső induktivitás | 630 mH |
| Ajánlott terhelési ellenállás | 47 kOhm |
| Ajánlott terhelési kapacitás | 150-300 pF |
| Hangszedő tömege | 6,0 g |
Jellemzők:
✓ Valószínűleg a világ legjobb MM hangszedője
✓ Nude Shibata gyémánt
✓ Boron tűtartó
✓ MC Cadenza Black technológia
✓ Új MWCNT rugózási rendszer
✓ A ház Lexan anyagból készült – forradalmi anyag, amely nagy szilárdságot biztosít, miközben kiküszöböli a nemkívánatos rezonanciákat
✓ Made in Denmark
✓ Osztott póluskivezetések ezüstözött rézhuzalokkal