2MR: alacsony profilú lemezjátszókra optimalizált szereléshez tervezve
Az Ortofon 2MR egy speciálisan tervezett hangszedőházzal rendelkezik, amely olyan lemezjátszókhoz és hangkarokhoz alkalmazkodik, mint például a Rega, teljesítve az alacsony formai tényezőjű hangszedőkkel szemben támasztott követelményeiket. Az alacsony hangszedőház révén zökkenőmentesen illeszkedik, anélkül hogy módosításokra vagy távtartókra lenne szükség a kar alá, ami csupán két csavar segítségével gyors és egyszerű szerelést tesz lehetővé.
Made in Denmark.
MM hangszedő, Fine Line gyémánt tű
Tartozékok: kefe, mechanikus tűmérleg, csavarhúzó, csavarok
Jellemzők:
? Nude Fine Line gyémánt
? melegebb és részletgazdagabb hang
? igényes alkalmazásokhoz
? speciálisan módosított egység, osztott érintkezőelrendezéssel és ezüstözött réz vezetékekkel
? 3 mm-rel csökkentett házmagasság és 6,0 g összsúly
Az orosz Hi-FI.ru magazin, 2010. október:
Dinamikus, nyitott hang jó tranziensekkel, eredeti dizájn.
Kiváló hangszedő bármilyen hangkarhoz. Jelentős
hiányosságok nélkül.
Pontszám 90%: Dizájn 95, Teljesítmény 95, Hang 90,
Felhasználóbarátság 90.
| Kimeneti feszültség 1000 Hz-en, 5cm/sec. | 5 mV |
| Csatornaegyensúly 1 kHz-en | 1 dB |
| Csatornaszeparáció 1 kHz-en | 26 dB |
| Csatornaszeparáció 15 kHz-en | 15 dB |
| Frekvenciatartomány - 3 dB-nél | 20-29.000 Hz |
| Frekvenciaválasz | 20-20.000 + 2 / - 0 dB |
| Követési képesség 315 Hz-en | 80 um |
| Engedékenység | 22 um / mN |
| Tű | FineLine Nude - Elliptikus tű |
| Tűhegy sugara | r/R 8/40 µm |
| Leszorítóerő-tartomány | 1,4-1,7 g (14-17 mN) |
| Ajánlott leszorítóerő | 1,5 g (15 mN) |
| Követési szög | 20 ° |
| Belső impedancia, DC ellenállás | 1,2 kOhm |
| Belső induktivitás | 630 mH |
| Ajánlott terhelési ellenállás | 47 kOhm |
| Ajánlott terhelési kapacitás | 150-300 pF |
| Hangszedő tömege | 6,0 g |